Tuesday 04 August 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
اردوی لواسانات
نوشته شده توسط siteadmin در9/1/2014 10:42:37 AM

  ویدا ساعی واحد خبر انجمن صرع : انجمن صرع ایران روز جمعه ششم تیر ماه اردوی باغ لواسانات را برای 79 نفر از مددجویان مددکاری برگزار کرد.


 

  این اردو با هدف ارتقا سطح کیفیت زندگی و تقویت روحیۀ بیماران و خانوادۀ آنها با همکاری یکی از اعضای انجمن به نام معصومه فروغی که در بسیاری از برنامه ها با انجمن همکاری دارد ، ترتیب داده شد.
   در این برنامه شش نفر از همکاران انجمن صرع از جمله "مهدی قدسی نژاد" مدیر اداری- مالی ،"مریم نظری" کارشناس مسئول جذب مشارکت ها ، "مریم حسینمردی" مددکار ، "فاطمه عباسی" کارشناس مسئول روابط عمومی ، "ندا قدسی نژاد" مشاور مرکز توحید و "غلامرضا نوه ابراهیم" مسئول دبیرخانه ، در دو اتوبوس که یکی از آنها توسط یک فرد نیکوکار در اختیار انجمن قرار گرفته بود ، اعضای شرکت کننده در اردو را همراهی کردند.
   مریم نظری ، ضمن قدردانی از همکاری صمیمانۀ معصومه فروغی ، در مورد این اردو گفت : "من و همکارانم به دعوت و پیشنهاد آقای کیارستمی - همسر یکی از بیماران - که چندین باغ و فضای تفریحی در اختیار دارد ، پس از بررسی این باغ ها و نیز باغ یکی از نیکوکاران ، از نظر تردد اتوبوس و امنیت بیماران در محدودۀ لواسانات ، به دعوت حاج آقا غائی پاسخ دادیم و یک اردوی مناسب تابستانی برای مددجویان انجمن با حداقل هزینه را ترتیب دادیم. "
   مریم حسینمردی ، نیز ضمن ابراز قدردانی از مشارکت همکاران انجمن برای برگزاری اردوی مددکاری ، گفت :" واحد مددکاری به دنبال درخواست مددجویان برای برگزاری اردو ، پس از بررسی شرایط مددجویان آنها را برای شرکت در اردو با حداقل هزینه فقط بابت بیمه و ایاب و ذهاب ، ثبت نام کرد."
   این اردو ساعت 9 از دفتر مرکزی انجمن به سمت لواسانات حرکت کرد .
   باغ  مورد نظر اردو با وسعتی حدود هزار متر مربع به دلیل داشتن سطح صاف  و هموار ، محیط امنی برای بیماران داشت که به دلیل دارا بودن 300 نفر ظرفیت ،علاوه بر اعضای انجمن صرع ، پذیرای مددجویان دو مؤسسۀ دیگر نیز بود.
   گروه پس از استقرار در این باغ که با درختان گیلاس پوشیده شده بود ، با شربت و شیرینی پذیرایی شد و اجرای زندۀ گروه موسیقی از ساعت 11 تا 15 مهمانان را به وجد آورد و فضای شاد و دلنشینی را برای آنها رقم زد.
   اما گرمای هوای تابستان باعث بروز تشنج در یکی از اعضای انجمن شد که خوشبختانه همکاران انجمن با فراهم کردن محیط امن و انجام اقدامات اولیه به بیمار کمک کردند تا در وضعیت مناسبی قرار گیرد.
   سپس گروه پس از صرف نهار در ساعت 14 و پذیرایی با میوه در ساعت 15، با همراهی همکاران انجمن به سمت رودخانۀ فشم پیاده روی کرد.
  در کنار رودخانه بچه ها و حتی تعدادی از بزرگترها دل به آب سپردند و بعضی آبی به صورت زدند و بعضی پا در آب فرو کردند و از صفای طبیعت لذت بردند.
   گروه پس از همراهی در یک روز شاد و نشاط آور ساعت 17/30 به دفتر انجمن بازگشت.
   واحد روابط عمومی انجمن صرع ایران برگزاری اردوهای دیگری را نیز تا پایان تابستان برنامه ریزی خواهد کرد.
printrating
 Comments