Tuesday 04 August 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
برنامۀ علمی- اجرایی انجمن صرع در اصفهان
نوشته شده توسط siteadmin2 در8/13/2019 12:55:51 PM

انجمن صرع ایران با همکاری انجمن صرع اصفهان از تاریخ 16 مرداد اقدام به برگزاری برنامۀ سه روزۀ علمی- اجرایی در شهر اصفهان کرد. 


این برنامه در چهار بخش مختلف چندین هدف را دنبال کرد و همکاران انجمن صرع ایران ضمن مشایعت مهمانان متخصص، به ثبت نام شرکت کنندگان و اطلاع رسانی در مورد شانزدهمین کنگرۀ بین المللی صرع پرداختند.
 
برگزاری کارگاه نوارمغزی
   کارگاه آموزشی نوارمغزی صبح روز چهارشنبه 16 مرداد با حضور 45 نفر از تکنسین های نوار مغزی در دفتر انجمن صرع اصفهان برگزار شد.
   در این کارگاه آموزشی که به منظور بازآموزی و ارتقاء سطح دانش علمی و عملی تکنسین های نوارمغزی با هدف افزایش کیفیت خدمات تشخیصی و درمانی بیماران مبتلا به صرع برگزار شد، ابتدا مهندس عبدی به معرفی دستگاه نوارمغزی و کاربرد اجزای مختلف آن پرداخت و سپس دکتر فاطمه صدیق مروستی، متخصص مغز و اعصاب و معاون آموزشی انجمن صرع ایران به آموزش دربارۀ کاربرد نوارمغز در تشخیص بیماری صرع و توضیح دربارۀ شرایط لازم برای گرفتن نوارمغز پرداخت و در پایان کارگاه ضمن پاسخگویی به سؤال های شرکت کنندگان، به آنها گواهی پایان دوره اعطا شد.
 
سمینار علمی صرع
   سمینار علمی یک روزۀ صرع ویژۀ متخصصان و جراحان مغز و اعصاب، روانپزشکان و پزشکان عمومی روز پنجشنبه 17 مرداد از ساعت 8 صبح تا 19 در کتابخانۀ مرکزی شهر اصفهان برگزار شد.
   این سمینار علمی که با سخنرانی دکتر حسین پاکدامن، استاد مغز و اعصاب ایران افتتاح شد، 100 نفر شرکت کننده داشت.
 در اولین بخش سخنرانی های علمی پس از خیرمقدم دکتر داریوش نسبی طهرانی، مدیرعامل انجمن صرع ایران، زیر نظر هیئت رئیسۀ حاضر دکتر کورش قره گزلی و دکتر سیدجلال ضیایی انجام شد. در این بخش از سخنرانی ها متخصصان مغز و اعصاب از جمله دکتر بهنام صفرپور در مورد پاتولوژی صرع، دکتر مسعود اعتمادی فر دربارۀ طبقه بندی صرع، دکتر احمد چیت ساز در مورد اختلال حرکتی در تشخیص های مختلف صرع، و دکتر محمد زارع درمورد صرع در زنان سخنرانی کردند.
   و در ادامه با نظارت هیئت رئیسۀ حاضر دکتر مجیدغفارپور و دکتر علی امینی با سخنرانی متخصصان مغز و اعصاب از جمله دکتر نوربخش در مورد گایدلاین داروهای انتخابی صرع، دکتر فرزاد سینا در مورد جراحی صرع و دکتر مهران همام در مورد صرع اتوایمون سخنرانی کردند.
   بعد ازظهر در بخش دوم این برنامۀ علمی کارگاه EEG نیز در دو بخش با نظارت دکتر ناهید اشجع زاده، دکتر محمد زارع، دکتر احمد نگهی و دکتر فاطمه صدیق مروستی و سخنرانی دکتر رضا شروین بدو با عنوان پایۀ EEG و پایۀ تکنیکی آن، دکتر بابک بخشایش با عنوان EEG نرمال و انواع خوش خیم، دکتر محمدرضا نجفی با عنوان الگوی خواب در EEG، دکتر پرویز بهرامی در مورد الگوهای صرعی، دکتر مهیار نوربخش در مورد الگوهای غیرطبیعی غیر صرعی و دکتر محمود محمدی درمورد الگوهای رشد در EEG کودکان سخنرانی کردند.
 
دومین نشست فصلی نمایندگان انجمن صرع ایران در اصفهان
   انجمن صرع ایران که از ابتدای سال جاری به منظور یکپارچه سازی و هماهنگی فعالیت ها، اقدام به افزایش تعامل با نمایندگان خود در سطح کشور کرده است، دومین نشست فصلی نمایندگان را روز جمعه 18 مرداد در دفتر انجمن صرع اصفهان برگزار کرد.
   در این نشست دکتر مجید غفارپور، از انجمن مغز و اعصاب ایران؛ دکتر داریوش نسبی طهرانی، مدیرعامل انجمن صرع ایران؛ دکتر غلامرضا زمانی، دکتر فاطمه صدیق مروستی و فاطمه عباسی سیر اعضای هیئت مدیرۀ انجمن صرع ایران؛ محسن فرج، قائم مقام مدیر عامل؛ ویدا ساعی، مسئول پژوهش؛ دکتر پرویز بهرامی، نمایندۀ خرم آباد؛ دکتر ناهید جیواد، نمایندۀ شهر کرد؛ دکتر احمد نگهی، نمایندۀ بندرعباس؛ دکتر مهران همام و دکتر وحید رستمی، نمایندگان مشهد؛ دکتر حسینعلی ابراهیمی، نمایندۀ کرمان؛ دکتر افشین سمائی، نمایندۀ سمنان و دکتر پرویز کریمی، نمایندۀ ایلام به میزبانی دکتر مسعود اعتمادی فر و دکتر محمدرضا نجفی و همکاران انجمن صرع اصفهان شرکت کردند.
 در این جلسه ابتدا دکتر اعتمادی فر ضمن خوشامدگویی به مهمانان در مورد فعالیت های انجمن صرع اصفهان توضیحاتی را ارائه کرد و سپس مهمانان یکی پس از دیگری ضمن ارائۀ گزارش از فعالیت های هر نمایندگی به طرح نظرها و پیشنهادهای مفیدی برای یکسان سازی فعالیت ها در سطح کشور پرداختند و در پایان دکتر داریوش نسبی و محسن فرج به پاسخ در مورد نقطه نظرهای ارائه شده پرداختند.
 
 
بازدید از کارخانۀ داروسازی رها
   انجمن صرع ایران پس از نشست نمایندگی ها به دعوت دکتر اخوان فرید، مدیرعامل شرکت داروسازی رها؛ به همراه هیئت حاضر و سایر متخصصان مغز و اعصاب به بازدید از خط تولید این کارخانه که داروهای ضدصرع را تولید می کند، پرداخت.
   در این برنامه مهمانان ضمن مشاهدۀ کلیپی از تاریخچه و مجموعۀ فعالیت های این شرکت دارویی، و شنیدن سخنرانی دکتر اخوان به طرح سؤال های خود پرداختند و سپس بازدید از مراحل تهیۀ داروهای ضد صرع، آزمایشگاه کنترل کیفی و انبار این کارخانه انجام شد و سپس به صرف ناهار دعوت شدند.

   کارخانۀ داروسازی رها از معدود کارخانه های تولید کنندۀ داروهای ضدصرع ایرانی است که داروهای آن با کیفیت قابل قبول مشابه انواع خارجی، در اختیار بیماران قرار می گیرد. 

printrating
 Comments