يکشنبه 30 مهر 1396  | ثبت نام  | ورود به سايت
 English (United States) fa-IR
 
 
ادامه مطلب کمينه
جلسۀ آموزشی "وراثت، زنان و صرع"
نوشته شده توسط siteadmin در9/26/2017 12:16:40 ب.ظ

    ویدا ساعی- انجمن صرع ایران : واحد آموزش انجمن صرع ایران، جلسۀ آموزشی "وراثت، زنان و صرع" را روز پنجشنبه 30 شهریور از ساعت 11:30 تا 13 در دفتر توحید انجمن صرع برگزار کرد.  


    جلسه های آموزشی انجمن صرع که از ابتدای سال جاری به صورت ماهیانه برگزار شده اند، با هدف افزایش دانش بیماران و خانواده های آنها، به بحث و بررسی موضوع های مختلف در ارتباط با صرع پرداخته اند.

 

دراین جلسه که از قبل به وسیلۀ پیامک تشکیل آن به اطلاع اعضای انجمن صرع رسیده بود،  20 نفر از علاقع مندان حضور پیدا کردند.
 دکتر فاطمۀ صدیق مروستی، معاون آموزشی انجمن صرع و متخصص مغز و اعصاب، به آموزش در مورد درنظر گرفتن نکات لازم برای ازدواج افراد مبتلا به صرع، میزان تأثیر وراثت در انتقال صرع، بارداری و شیردهی زنان مبتلا به صرع پرداخت.
   دکترمروستی در این جلسۀ آموزشی ضمن مهم شمردن کنترل صرع بیماران توسط متخصص مغز و اعصاب، به لزوم مراجعۀ بیماران نزد روانشناس برای دریافت سرویس مشاورۀ قبل از ازدواج تأکید کرد.
   همچنین معاون آموزشی انجمن صرع گفت : زنان مبتلا به صرع پس از ازدواج باید به طور مرتب تحت نظر پزشک زنان و زایمان قرار گیرند تا بارداری سالمی را تجربه کنند.
   وی دربارۀ افزایش احتمال ابتلا کودک والدین مبتلا به صرع، گفت : احتمال ابتلا فرزند به صرع، از مادر مبتلا به صرع دو برابر پدر مبتلا به صرع است و اگر مادر در سن زیر 20 سال به صرع مبتلا شده باشد، احتمال ابتلا فرزند به صرع نسبت به زمانی که مادر بالای 20 سالگی به صرع مبتلا شده باشد، افزایش می یابد. همچنین وراثت در بعضی از انواع صرع مانند صرع ژنرالیزه و ابسانس نقش بیشتری دارد.
   دکتر صدیق ادامه داد : ادامۀ مصرف داروهای ضد صرع در دوران بارداری و شیردهی نکتۀ بسیار مهمی است که باید قبل از این دوران، نوع و میزان داروها طبق نظر متخصص مغز و اعصاب تجویز شود و حتی در صورت بارداری ناخواسته داروها نباید قطع شوند زیرا از آنجایی که داروهای ضد صرع انواع مختلفی دارند، میزان تأثیر آنها روی جنین و همچنین میزان ترشح آنها در شیر مادر نیز متفاوت است.
printrating
 نظرات