Monday 03 August 2020  | Register  | Login
en-USfa-IR
 
 
ادامه مطلب Minimize
انجمن صرع ایران در شهر تاریخی هگمتانه
نوشته شده توسط siteadmin در8/30/2015 12:30:50 PM

    ویدا ساعی-واحد خبر انجمن صرع ایران : انجمن صرع ایران اردوی دو روزۀ همدان یا همان هگمتانۀ قدیم را در تاریخ 20 و 21 مرداد ماه با حضور 35 نفر از اعضا برگزار کرد.


    در  این اردو که هدف از برگزاری آن آشنایی اعضا با ابنیۀ تاریخی استان همدان بود، روز نخست از غار علیصدر و روز بعد از کتیبه های گنجنامه، آرامگاه بوعلی سینا و باباطاهر بازدید شد.

   این اردو با حضور مهدی قدسی نژاد- مدیر اداری و مالی انجمن، فاطمه عباسی- کارشناس مسئول روابط عمومی و چهار نفر دیگر از همکاران انجمن صرع، ساعت 30/7 صبح روز بیستم مرداد ماه از مقابل دفتر مرکزی انجمن صرع حرکت کرد و ساعت 30/9 صبح در یک محوطۀ چمنزار در مسیر جادۀ ساوه متوقف شد و پس از صرف صبحانه به راه خود ادامه داد.
   گروه ساعت 14 در سفره خانۀ سنتی این مجتمع ناهار را صرف کرد و مسئولان اردو حین صرف ناهار، برای تهیۀ بلیت بازدید از غار اقدام کردند و با مدیریت غار مذاکره کردند تا اعضا بدون نوبت از غار  بازدید کنند.
    بدین ترتیب گروه ساعت 16 بدون نوبت از مسیر عادی غار در حالی که  به سه گروه و هر گروه با نظارت دو نفر از همکاران انجمن صرع تقسیم شدند، بازدید کرد که قرار شد یک گروه به دلیل شرایط جسمانی و عدم توانایی کافی بدون آنکه بین مسیر از قایق پیاده شود، از غار بازدید کرده و بازگردند اما دو گروه دیگر اجازه داشتند در بین مسیر از قایق پیاده شده و به بازدید بپزدازند اما تعدادی از اعضا به دلیل عدم هماهنگی لازم و بدون اطلاع به مسئولان گروه از پله های غار بالا رفتند که به دلیل مخاطرات احتمالی باعث نگرانی مسئولان اجرایی اردو شد.
   گروه ساعت 18 از مجتمع تفریحی غار علیصدر به مقصد اردوگاه گنجنامه حرکت کرد و    ساعت 21  به محض رسیدن به اردوگاه گنجنامه با استقبال جلال مطلوب عضو همدانی انجمن صرع که مجوز تردد اتوبوس اردو را از  نیروی انتظامی همدان گرفته بود و دو جعبه سوغات شیرینی کماج معروف همدان را  برای اعضا هدیه آورده بود، مواجه شد.
   مسئولان اردو پس از مذاکره با اردوگاه به دلیل شیب تند محوطه، اجازۀ ورود اتوبوس به داخل اردوگاه را گرفتند و اعضا پس از استقرار به صرف شام پرداختند.
   در ساعات پایانی شب و علیرغم تذکر انجمن مبنی بر عدم استفادۀ اعضا از قلیان و دخانیات در اردوها، مسئولان اردو متوجه خروج بدون مجوز  13 نفر از اعضا از اردوگاه و استفادۀ برخی از آنها از قلیان شدند که با توجه به آسیب احتمالی به سلامت جسمی و روانی اعضا و همچنین خروج بدون اطلاع، اعتراض خود را نسبت به عدم توجه این افراد به رعایت  نظم در گروه ابراز کردند.
   ساعت 8 صبح روز بیست و یکم مرداد ماه اکثریت اعضای گروه که مشکلی برای پیاده روی نداشتند تا ساعت 10 مشغول بازدید از آبشار و کتیبه های گنجنامه شدند و پس از آن تمامی گروه به بازدید از آرامگاه دانشمند بزرگ شیخ الرئیس ابوعلی سینا پرداخته و پس از آن از آرامگاه شاعر نامی قرن پنجم هجری قمری، بابا طاهر همدانی، دیدن کردند و شاهد آواز خوانی اشعار این شاعر توسط یک فرد نابینا شدند.
   گروه پس از تهیۀ سوغات از مرکز خرید، ساعت 13 برای صرف ناهار در کنار پنج خانوادۀ عضو مبتلا به صرع ساکن همدان در اردوگاه حاضر شد و سپس در مسابقۀ آموزشی اردو شرکت کرده  و به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
   اردو ساعت 16 اردوگاه را به مقصد تهران ترک کرد و در مسیر بازگشت مسئولان اردو ضمن نظر سنجی از همراهان، محرومیت اعضایی که در شب گذشته اردوگاه را ترک کرده بودند به ارائۀ ضمانت برای رعایت قوانین اردو، تعدیل کرد.
   اتوبوس در مسیر بازگشت ضمن پیاده نمودن افراد در مسیرهای مورد درخواست، ساعت 22 جلوی دفتر مرکزی انجمن متوقف شد.  
 
printrating
 Comments